با چه مردهایی نباید ازدواج کرد

726

ازدواج یکی از مهمترین اتفاقات زندگی هر شخصی است و اگر با عقل و درایت انجام نشود به شکست منجر خواهد شد

با وجود درصد بالای طلاق نمیتوانیم نسبت به این مسئله بی تفاوت باشیم. به همین دلیل نکاتی را با شما در میان می گذارم که نتیجه تحقیقات و مطالعات روانشناسان متخصص ازدواج و مسائل خانوادگی میباشد که میتواند به همه ما کمک کند تا انتخاب بهتری داشته باشیم و امکان طلاق را تا جایی که میتوانیم کاهش دهیم.

اگر مردی که میخواهید با او ازدواج کنید شامل یکی از خصوصیات زیر باشد این نشانه پرچم قرمز خطر است که نباید از آن بگذرید به امید اینکه بعد از ازدواج میتوانید او را درست کنید. شما نه تنها نمیتوانید او را درست کنید بلکه هم خودتان و هم زندگی اطرافیانتان را خراب خواهید کرد.

- Advertisement -

بعضی از مردها ممکن است که ترکیبی از چند نمونه زیر را داشته باشند که در این صورت مسئله بسیار پیچیده و خطرناک میشود. به همین دلیل است که باید قبل از ازدواج شناخت کامل از یکدیگر و خانواده ها داشت و با چشم باز و آگاهانه وارد زندگی جدید شد.

مردان هوس باز که دائمأ در پی دختران متعدد هستند و به هیچیک از آنها پایبند نیستند از بدترین نوع شخصیت ها می باشند. این مردها معمولأ خیلی خوش سر و زبان هستند لباس های شیک می پوشند و ماشین های گران قیمت سوار میشوند . ظاهری فریبنده دارند و در اوایل آشنایی با پول خرج کردن و کادوهای گران قیمت دل دخترها را می ربایند ولی بعد از بدست آوردن آنها یک دفعه همه چیز عوض میشود و این دختر را ترک کرده و به دنبال شکار دیگری میروند.

مردهای وسواسی که بیش از اندازه منظم و تمیز هستند آنها معمولأ بی احساس و خشک هستند و در زندگی سخت گیر و غیر قابل انعطاف می باشند . البته این نوع شخصیت اگر در مراحل اولیه باشد با کمک دکتر روانشناس میتواند تا حد زیادی به حالت نرمال برگردد.

مردان بیکاره و بیعار که هیچ هدفی در زندگی ندارند و در کار و تحصیل ناموفق میباشند.

کسانی که اعتیاد دارند. اعتیاد فقط مواد مخدر نیست بلکه طیف وسیعی را در بر دارد مثل اعتیاد به الکل, قمار, سکس و………

مردهای بینهایت خسیس که با داشتن پول کافی حاضر نیستند ذره ای از آنرا خرج کنند. اگر در مراحل اولیه آشنایی متوجه خسیسی بیمارگونه مرد زندگیتان شدید این یک زنگ خطر جدی میباشد.

مردانی که به شدت به خانواده شان وابسته هستند و برای هر کار کوچک و بزرگی باید اول از پدرو مادرشان اجازه بگیرند.
مردانی که شخصیت کلاه بردارها را دارند یعنی از همه میخواهند امتیاز بگیرند و از دیگران سوء استفاده میکنند تا به اهداف خود برسند. این مردها زیر قول هایشان میزنند. صداقت ندارند و دروغگو میباشند.

مردهای بدبین و شکاک که نسبت به هر حرکت همسرشان مشکوک هستند تلفن هاو مکالمات همسرشان را زیر نظر دارند. از لباس و ظاهرمنطقی همسرشان دائمأ ایراد میگیرند. و تعصبات غیر منطقی دارند.

مردهای افسرده و منفی باف. آنها بد اخلاق و ترش رو هستند و دوست ندارند که با مردم معاشرت کنند.

مردهای زور گو که معمولأ بد اخلاق و افسرده و منفعل هستند آنها اجازه حرف زدن و تصمیصم گیری به همسرانشان را نمی دهند. در بحث ها با داد و بیداد راه انداختن همسرشان را به سکوت وادار میکنند. با زورگویی حق هر گونه اظهار نظر را از همسرشان میگیرند. این گونه مردها مانع پیشرفت های تحصیلی و کاری همسرانشان میشوند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید